+371 67 290 233  |   info@gatechnology.lv  |  LV |  EN |  PL

Statistika

g

Statistika 2014. gadā apstrādes 111 rūpniecības pievienotā…

альт

2014. gadā apstrādes rūpniecības pievienotā vērtība salīdzināmajās cenās samazinājās par 0.3% (izlaides apjoms salīdzināmajās cenās mazinājās par 0.1%). Jā, apstrādes rūpniecības salīdzinoši neveiksmīgo rezultātu 2014. gadā noteica galvenokārt norises ārējos tirgos (un daļēji “Liepājas metalurga” dīkstāve), bet acīmredzams ir arī tas, ka pēdējo gadu rezultāti ne pavisam neļauj cerēt sasniegt 20% pievienotās vērtības īpatsvara mērķi. Tas šķita ārkārtīgi grūti sasniedzams jau brīdī, kad tika izvirzīts, bet šobrīd jau ir visnotaļ skaidrs, ka bez negaidītiem pozitīviem ekonomikas pavērsieniem tas nebūs sasniedzams. Tomēr tas nenozīmē, ka nav vērts censties sasniegt citu, zemāku mērķi. 15-16% mērķis šobrīd būtu pietiekami objektīvs, grūti sasniedzams, bet reāls.

Ekonomikas analītiķi apstrādes rūpniecības nozarei parasti pievērš pastiprinātu uzmanību. Tā visai precīzi norāda uz ekonomikas kopējo stāvokli – nozares veiksmes vai neveiksmes bieži liecina par procesiem, kas turpmāk notiks ar visu tautsaimniecību kopumā. Nozares izlaides dati un t.s. soft data (noskaņojuma rādītāji, dažādi aptauju dati) bieži tiek izmantoti operatīvo makroekonomisko modeļu konstruēšanā, kuros tie spēlē  būtisku lomu. Tāpēc nav jābrīnās, ka šai nozarei ir pievērsta liela uzmanība ne tikai no analītiķu viedokļa, bet arī no statistiķu redzes punkta.

  Aicinām Jūs sniegt pamatinformāciju, lai palīdzētu izprast Jūsu vajadzības, kas ļaus ātrāk un precīzāk sagatavot piedāvājumu.
  Ja iespējams, pievienojiet tehniskos rasējumus vai citus materiālus, kuri raksturo veicamā darba uzdevumu.

  VirpošanaFrēzēšanaHonēšanaErozijas ApstrādeInstrumentiCits

  AlumīnijsTēraudsČugunsPlastmasaCits

  TālrunisE-pasts   Aicinām Jūs sniegt pamatinformāciju, lai palīdzētu izprast Jūsu vajadzības, kas ļaus ātrāk un precīzāk sagatavot piedāvājumu.
   Ja iespējams, pievienojiet tehniskos rasējumus vai citus materiālus, kuri raksturo veicamā darba uzdevumu.

   VirpošanaFrēzēšanaHonēšanaErozijas ApstrādeInstrumentiCits

   AlumīnijsTēraudsČugunsPlastmasaCits

   TālrunisE-pasts   This will close in 0 seconds